top of page

Koomeeting 14. – 15. 10. 2023, hotel Medlov

Koomeeting 2023 v číslech:


Celkový počet účastníků 90!

Počet účastníků na přednáškách: 67!

Počet kooikerů 57!


Program letošního Koomeetingu byl opět velmi nabitý a pestrý, oproti minulému roku jsme se rozhodly pro akci na celý víkend. Což se nám také velmi osvědčilo a ve stejném formátu budeme pokračovat i příští rok. Letos nám krásně vyšlo počasí, někteří nadšenci dorazili již v pátek odpoledne, kdy jsme si užili překrásnou podzimní procházku. Oficiální program začínal v sobotu ráno, kdy jsme pro účastníky připravily kurz výstavní přípravy s Lenkou Schneiderovou, chovatelkou a zkušenou vystavovatelkou, na kurzu bylo přihlášeno 15 pejsků. Dále ráno probíhalo focení s báječným fotografem Michalem Hurníkem, kdy výsledkem byly fotografie pro prezentaci pejsků – tedy postojovky a portrét, celkem se vyfotilo 20 jedinců. Dopoledne jsme s Markétou Grešíkovou ještě stihly odebrat vzorky pro Embark testy, celkem si testy objednalo 24 majitelů. Celé dopoledne bylo velmi příjemné, vše probíhalo přesně dle plánu, a to i díky velkorysým venkovním i vnitřním prostorům hotelu Medlov. Dokonce jsme stihli fotografii všech účastníků!


Zároveň mě velmi těší, že na Koomeetingu se setkáváme s chovatelskými stálicemi, ale zároveň, že náš program přilákal také hodně nových tváří. Letošní účast byla opravdu rekordní. Po obědě následovala přednáška od pana MVDr. Romana Kvapila na téma reprodukce psů a po přestávce následovala přednáška Radechy Spudilové na téma ošetření se souhlasem a druhým důležitým tématem, bylo téma dítě a pes. Přednášející a témata jsme vybraly na základě jejich aktuálnosti, na základě toho, co vidíme, že majitelé a chovatelé v současnosti řeší. Po večeři a venčení probíhalo společenské družení se. Mám velkou radost, že mohu být součástí takto krásné lidsko-psí komunity.


V neděli jsme pokračovali naši oficiálně druhou členskou schůzí. Na programu byla zpráva poradkyně chovu, zpráva vedoucí sekce o činnosti a plán na příští rok. Příští rok nás čeká první oblastní výstava jen pro naše plemeno a úžasné je, že pozvání přijala skvělá německá rozhodčí Petra Bannach (8. 6. 2024, Skelná huť – Ralsko). Renata Mandová shrnula novinky z mezinárodní diskusní skupiny Kooikerhondje. Novinkou, se kterou přišla Gábi Bekrová bylo předávání cen majitelům kooikerů za speciální přínos pro naše plemeno za uplynulý rok. První cena putovala Markétě Grešíkové za 10letou vytrvalou práci ve funkci poradkyně chovu, Lucie Bidlová s Ellinkou získaly cenu za úžasné mezinárodní sportovní agility úspěchy, Já s Flory jsme získaly cenu za mezinárodní úspěchy ovšem výstavní, Renata Mandová za organizaci mistrovství ČR Kooikerhondje v agility a manželé Koreňovi získali cenu za pravidelné pořádání kooikeřích procházek a tmelení tak naší komunity. Příští rok budeme udělovat ceny opět! Po ukončení programu jsme se ještě vydali na procházku do překrásné okolní přírody a poté jsme se pomalu rozjeli do svých domovů.


Termín pro příští rok, dáme vědět co nejdříve. Osobně chci ještě jednou poděkovat vám všem, kteří jste byli součástí. Zároveň jsme dostali dobré ohlasy z hotelu a těší se na nás opět příští rok. Moc děkuji vám, kteří jste věnovali čas dotazníku, který jsem po akci posílala, sešla se řada výborných podnětů, které si pro akci vezmeme na příští rok k srdci. A děkuji celému našemu výboru, stálo nás to hodně práce, nicméně za tu radost to rozhodně stojí! Co bychom pro ty naše chlupáče neudělali!


Za výbor sekce

Lucka Maršíková
606 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page