top of page
O%20PLEMENI-STRANKA_edited.jpg

O PLEMENI

Kooikerhondje je původně pracovní plemeno: pomocník lovců kachen, strážce domu a zahrady a ničitel myší, krtků a krys. Je to milý, šťastný a živý pes, pozorný a inteligentní a velmi ochotný pracovat pro svého majitele.

Doma se vyznačuje velkou přizpůsobivostí; často klidný a skromný, často hravý a plný života. Je velmi ostražitý, ale jedná pouze pokud je k tomu dobrý důvod.

Když je na volno, má rychlý pohyb a neustále ladně mávající ocas. Je poměrně citlivý na hluk a křik.

 

Nerozumí si s každým. Na začátku může být trochu rezervovaný vůči cizím lidem, dětem a dalším psům.

V závislosti na svém temperamentu odejde nebo zavrčí, když se cítí nejistě. Ale jakmile někoho přijme, vytvoří se přátelství na celý život.

CHARAKTERISTIKA

Výška v kohoutku: 35 až 40 cm. Středně dlouhá přiléhající srst bílé barvy s oranžovo-červenými skvrnami. Tmavě hnědé oči mandlového tvaru s přátelským výrazem. Dlouhosrsté uši na konci černě zbarvené (náušnice). Bílý ocas. Charakter je veselý, ale ne příliš hlučný, má velmi rád své okolí, je přátelský, dobrosrdečný a pozorný.

PES A FENA


Pes je většinou o něco větší než fena. Z hlediska povahy se obě pohlaví příliš neliší. Pes má stabilnější povahu, ale někdy má tendenci zpochybňovat vedení svého pána. Důsledným přístupem se tomu však lze snadno vyhnout.

bottom of page