top of page

Chovné podmínky platné od 1. 1. 2023

Aktualizováno: 9. 3.

Od 1. 1. 2023 vejdou v platnost nové chovné podmínky, dokument naleznete "ZDE"


Jaké jsou hlavní změny?


Bod 2. Podmínky uchovnění - u výstavního ocenění jak u varianty 1 tak i 2 se přidává, že jedna z výstav musí být klubová výstava KCHLS - nové znění bodu 2.5.:

2.5. Výstavní ocenění:

a) Varianta 1: 3x výstava po roce věku – z toho 1x klubová výstava KCHLS a 1x výstava vyššího typu (národní, mezinárodní, klubová, speciální), ocenění minimálně VD; od 2 různých rozhodčích

b) Varianta 2: 2x výstava po roce věku – z toho 1x klubová výstava KCHLS a 1x výstava vyššího typu, ocenění minimálně VD + ZV nebo jakákoliv zkouška z výkonu


Dále se přidává zcela nový bod - popisná přehlídka (protokol z popisné přehlídky, který je nutný mít pro uchovnění, je u jedinců uchovněných v roce 2023 možné doložit později, pokud bude jedinec uchovněn do doby jejího prvního konání, nejdéle do konce roku 2023). Klubové výstavy budou v termínech 6. a 7. 5. 2023 v Náměšti na Hané, 23. 9. 2023 v Kolíně.

2.6. Popisná přehlídka po roce věku:

koná se 2 x ročně v rámci klubové výstavy KCHLS. Slouží k posouzení exteriéru psa a jeho povahových rysů. Je vodítkem pro chovatele i poradkyni chovu při výběru vhodných chovných párů.


Posledním novým bodem je bod 2.7., při zaslání žádosti o uchovnění je třeba vzít na zřetel, že poradkyně chovu má na vyřízení žádosti lhůtu 30 dní:

2.7. O uchovnění žádá chovatel písemně poradkyni chovu plemene Kooikerhondje. Žádost bude vyřízena do 30 dnů od zaslání všech dokumentů.
362 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Holandský klub spolu s týmem Fit2Breed vytvořili návod jak interpretovat výsledky Embark testů a toho, kde jsou umístěny jednotlivé funkce. A dále vysvětlení, kde v Embarku najdete výsledek testu VWD.

bottom of page