6. KOOMEETING

6. KOOMEETING 19. - 21. 6. 2015 Liberec

(meeting z pohledu Lenky Schneiderové)

 

O víkendu 20. - 21. června proběhl další, již šestý, koomeeting. Tentokrát se majitelé kooikrů sešli v severočeské metropoli - Liberci. Pět nedočkavých kooikříků přijelo se svými páníčky již v pátek. Užili si společnou procházku a vydatnou večeři v přilehlé restauraci Ořechovka, přespali v pěkném hotelu na okraji Liberce (Pytloun Travel Hotel), kde počkali i na ostatní opozdilce, kteří dorazili až na sobotní výlet na nedaleký Ještěd. I přes nepříznivé počasí se sešlo celkem 11 kooikříků z různých koutů České republiky. Počasí nám zpočátku moc nepřálo a výlet jsme byli nuceni zahájit v dešti a mlze, což ale naší kooikří smečce rozhodně nevadilo. Vesele se seznamovali a hravě běhali okolo nás. Někteří jedinci si nebrali servítky a pro pobavení kolemjdoucích skákali šipky přímo do zablácených louží.

Po té co jsme se všichni sešli na parkovišti Výpřež, vydali jsme se po žluté značce lesní cestou směrem k Ještědu. Za nedlouho nám dokonce vysvitlo sluníčko, které nám tak odhalilo krásný výhled na okolní krajinu. Počasí se bohužel celý den neslo v aprílovém duchu a tak se nám střídavě před očima objevoval a mizel mezi mraky cíl naší cesty - vrchol Ještědu. Poté co jsme došli na rozcestí Červený kámen, začali jsme prudce stoupat po červené značce směrem k vrcholu, kde nás čekal zasloužený oběd.

Dlouhou chvíli při čekání na jídlo nám zkrátila paní doktorka Grešíková, poradkyně chovu, která využila tento okamžik ke sdělení novinek a dalších zajímavých informací týkajících se chovu kooikrů v České republice. Po obědě jsme se vydali za doprovodu silného deště zpět směrem k parkovišti, tentokrát už raději po asfaltové cestě, kde nehrozilo zranění z pádu po mokrém kamení. Následovalo loučení s některými účastníky, kteří se již vraceli do svých domovů a ostatní čekala cesta na hotel,  horká sprcha a suché oblečení. Večer jsme se opět sešli u společné večeře, popovídali jsme o strastech a radostech s našimi čtyřnohými mazlíčky, kteří po náročném dni postupně okolo nás únavou odpadali.

V neděli jsme jako poslední vytrvalci s pěti kooikry navštívili Vesecký rybník v jižní části Liberce. Protože nebylo žádné vedro, měli jsme rybník téměř sami pro sebe, teda až na pár hladových kachen. Rybník svým pozvolným písečným vstupem přímo sváděl k vodním hrátkám, dokonce i ty méně vodomilné jedince, a tak se aportovalo, běhalo a cachtalo, dokud jsme rybník neobešli celý dokola. Nakonec jsme ty naše mokré urousance naložili do aut a vydali se na cestu domů. Z mého pohledu doprovázela celý sraz velice příjemná atmosféra, poznala jsem zase nějaké nové tváře a obohatila se jejich zkušenostmi, a tak se těším, co nás čeká příště, protože bych u toho opět nechtěla chybět.

 

Fotky si můžete prohlédnout zde: Koomeeting v Liberci a prochazka na Jested - Markéta Šrámková