5. KOOMEETING

5.KOOMEETING 13. a 14. 9. 2014 Žďár nad Sázavou

(meeting z pohledu Aleše Choutky)

 

O víkendu 13. a 14. 9. se konal lehce výroční, pátý koomeeting. Předpověď počasí přála více pobytu pod peřinou, od pátku do neděle mělo vytrvale pršet. Posun o týden lákal, ale po krátkém referendu na Facebooku Petra s Pavlínou rozhodly, že se nic posouvat nebude, my ani kooikříci nejsme přeci z cukru. A tak se v sobotu po obědě z různých koutů republiky sjeli ti nejotužilejší fandové kooikerů do  autocampu Pilák ve Žďáru nad Sázavou.

Počasí bylo nakonec lepší než předpověď, příjezd doprovázelo pouze lehké mrholení. Rozlehlá vodní nádrž lákala pejsky hned po příjezdu, ale protože jsme měli každý zamluvenou chatku, museli jsme se nejdříve ubytovat. Tempo pana správce vyžadovalo značnou dávku trpělivosti, ale zase nám umožnilo se během hodiny s každým celkem slušně seznámit. Ubytovali jsme se a mohli vyrazit na společnou procházku. Nádrž se obejít nedala, zadní část byla po těch deštích obklopena bažinami J Ale přední část s mohutnou hrází byly ideální. Kooikříci se začali honit a volným tempem jsme se vydali obhlédnout okolí. Pejsky jsme měli na volno a tak kde to šlo, mohli vyzkoušet i vodu. Nejvíce se to líbilo Suzy z Ploužnické stáje, která se potápěla jako kachna. Koneckonců, kooikři jsou přece kachní psi. Skupina jsme byli věru početná, 24 osob, 13 kooikerů, 2 borderky a 1 chrt, a jelikož jsme šli většinu cesty po cyklostezce, tak všichni cyklisté měli možnost vyzkoušet svoje zvonky. :)

Před společnou večeří jsme ještě stihli první společné focení. Už byla skoro tma a ten déšť do toho, rádi jsme se přesunuli na večerní posezení, které jsme měli domluvené v Tálském mlýně, uprostřed hráze. Večeře proběhla komplet s pejsky a obsluha mezi námi plula jak v tanečních, pěkně lehce a opatrně, co kdyby J Po večeři jsme krátce vyvenčili a sešli se znovu, již u spojeného stolu a vydrželi povídat dlouho do noci. Řešilo se jako vždy vše, podle toho, kdo s kým seděl. Pro mě osobně nejzajímavější byla vyprávění zkušenějších chovatelů o odchovech a práce se štěňaty. Chtěli bychom naší Jenny také uchovnit a tak jsme sebrali první zkušenosti.

Po kempové snídani jsme se společně vydali do centra Žďáru, kde holky domluvily pronájem agility hřiště. Počasí bylo o poznání lepší a tak jsme začali hned focením. Jak s páníčky, tak bez nich, což se nakonec docela povedlo. Společnými silami, ale zejména zásluhou něžnější části naší skupiny (no jo, stydím se L) jsme postavili první trať. Následovala ukázka agility od Pavlíny s Afrodité, představení jednotlivých překážek a první odvážlivci si to mohli vyzkoušet. Byl jsem překvapen, že s agility byly v průměru tak malé zkušenosti a i starší psi zkoušeli mnoho překážek poprvé. Tak jsme alespoň na dálku poslali pozdravy Denisce Sommerové s Aramisem, která nás v té době reprezentovala na mistrovství světa v Lucembursku. Nás jako Čechy, tak jako kooikery. Ze 450 psů tak byli jen čtyři J Pro úplně začátečníky byl klasicky nejtěžší tunel, do kterého se prostě pejsci bojí, než zjistí, že to je legrace. A tak Pavlína s Petrou stále lákaly a motivovaly, aby to pejsci měli jednodušší. Postupně jsme se rozběhali a nastal čas na přestavění tratě a vyzkoušení i vyšších překážek. Čas letěl jako voda a během brzkého odpoledne jsme se začali postupně rozcházet. Kdo objevil na hřišti ořešák, vzal si sebou tři oříšky pro štěstí. :) Byly to krásné dva dny se spoustou příjemných zážitků. Pavlíně a Petře díky za organizaci!!! A myslím, že mohu mluvit za všechny, že už se těšíme na další sraz.

 

Fotky si můžete prohlídnout zde: http://archconsulting.rajce.idnes.cz/5._koomeeting/# - Aleš Choutka