4.KOOMEETING

  4. KOOMEETING 13. – 14. 7. 2013 PRAHA

(meeting z pohledu Pavlíny Seyfriedové)

 

O víkendu 13. – 14. 7. 2013 proběhlo již celkem tradiční setkání pejsků plemene kooikerhondje a jejich majitelů. Celá událost byla opět spojena s Klubovou výstavou, které se v sobotu dopoledne zúčastnilo 7 kooikrů + 1 ze slovenska. Výstava byla pro většinu poměrně úspěšná. Po jejím skončení se všichni postupně začali přesouvat na meeting, který proběhl tentokrát v campu (Camping Sokol Praha) v Dolních Počernicích, vzdáleném asi 10 km od výstavy.

Kolem 6 jsme se všichni sešli na pro nás speciálně připraveném místě. Letošní koomeeting zahájila Petra Burešová, která ho také celý zorganizovala (pan Tomáš Ondřej se minulý rok vzdal organizování i vedení webových stránek kvůli nedostatku času) a nyní také vede nové webové stránky kooikerhondje.info. Jako vždy se poté každý pejsek představil a následovalo povídání - hlavní slovo měla letos paní Markéta Grešíková a hlavním tématem byla asi socializace a výchova štěňat. Dále padlo i pár slov k výstavám, nemocem, výcviku… Následovalo společné focení, nejdříve i s majiteli a pak psi samotní (musím říct, že letos naprostá většina psů poslušně zůstala). Nakonec každý účastník obdržel dárkovou tašku (psí sušenky ode mě a Petry Burešové, přetahovalo od Petry Burešové a vzorečky krmiv Platinum – děkujeme!). Poté už byl program volný, každý si v restauraci objednal, co chtěl, povídali jsme si (hlavním tématem byli překvapivě psi :) ) a postupně jsme odcházeli.

Druhý den jsme měli sraz v 10 hodin a šli jsme do nedalekého zámeckého parku, kde byl naplánovaný coursing. Nejprve byla postavena kratší trať, protože většina psů coursing nikdy nezkoušela, avšak i oni rychle pochopili, co mají dělat a skoro všem to šlo a bavilo je to. Pro ty zkušenější a vytrvalejší byla nakonec postavena ještě delší trať. Coursing jsme si zkrátka užili a celý koomeeting jsme ukončili procházkou po parku s vykoupáním psů v Počernickém rybníku. Poté už jsme se rozešli, i když několik z nás si ještě dalo oběd ve zdejší restauraci. Za celý víkend jsme viděli celkem 15 kooikerhodje a 9 dalších psů. Takže co se koo týká, byl to zatím nejpočetnější koomeeting!

Už teď se těšíme na příští rok a doufáme, že se nás sejde ještě víc!

Foto ze 4.koomeetingu si můžete prohlídnout zde:

magres.rajce.idnes.cz/Koomeeting_c.4_v_Praze_a_vystava_KCHLS/  Markéta Grešíková

aiko-nela.rajce.idnes.cz/4.Koomeeting/ Petra Burešová

royal-poot.rajce.idnes.cz/4.Koomeeting/ Adél Klepalová - moc děkujeme Adél za focení!!!