3.KOOMEETING

3. KOOMEETING 16. 6. 2012 PARDUBICE

(meeting z pohledu Petry Burešové)

Dne  16.6. 2012 jsme se s Aikou a kamarádkou Monikou vydali do Pardubic na 3. Koomeeting, kterému předcházela klubová výstava psů.
Těšili jsme se, že poznáme naživo další kooikříky a jejich páníčky. S pár majiteli se sice známe z výstav, ale přeci jen téměř na každé výstavě je složení prezentace plemene stejná J
Po skončení výstavy jsme se vydali na místo srazu do penzionu Blatenský dvůr nedaleko Pardubic, toto město bylo vybráno s ohledem na konání klubové výstavy a relativně podobné vzdálenosti pro všechny účastníky (přeci jen jsem roztahaní po celé ČR J )
Naprosto unavení a uvaření z výstavy jsme se ubytovali a vydali se občerstvit do restaurace, sraz byl naplánovaný na 17 hodinu, tak jsme měli dost času probrat s ostatními dojmy z výstavy. Během příjemného hovoru dorazili téměř najednou J všichni účastníci koomeetingu a tak zavládl menší chaos kdo je kdo a čí je který pes J. Sešlo se nás celkem 12 kooikříků a jedno kooikří miminko.Hromadně jsme se přesunuli na zahrádku kde pro nás připravili stoly a mi tak nebyli nikým rušeni a zároveň nikoho nerušili..a sraz mohl oficiálně začít! Slova se chopil „organizátor srazů“ Tomáš Ondřej (majitel Evelien), který zároveň sdružuje chovatelé a majitelé kooikerhondje na webových stránkách kooikerhondje.cz za což mu patří veliké dík! Uvítal nás na srazu a požádal o prezentaci jednotlivých pejsků. A musím tedy říct, že co kooikr to jiný typ. Jde vidět, že chov tohoto plemene je v ČR opravdu v začátcích…Tak a teď už se všichni známe J
Hned po představení jsme se rozhodli jít nafotit společné fotky dřív než zapadne slunce, fotky s páníčky ještě ušli, ale vyfotit všechny psy samotné bylo poněkud náročnější J S radostí musím říct, že Aika pařila mezi ty, kteří povel „zůstaň“ ovládali.
Pokračovala další oficiální část a to přednáška o výstavách od Daniela Štěpánka (majitel Bárta z Labských Pískovců) rozvedli jsem krátkou diskuzi a slova se ujala Markéta Grešíková (chs z Labských Pískovců) se kterou jsme my budoucí chovatelé probírali vše co se týče chovu.- Chov kooikerhondje v ČR je postaven na jedincích s průkazem původu a my naivně doufáme, že se nám jej podaří tak udržet i když se k nám donesla informace, že v ČR je dovezená fenka z Holandska bez PP. Provedli jsme osvětu, že žádný pes v ČR tuto fenu nesmí nakrýt! Tak snad to padlo na úrodnou půdu a teď můžeme jen věřit a doufat…-
Tolik oficiální část. Zbytek  večera se nesl ve zcela přátelském duchu. Psi se spolu hezky vyřádili, až na jednoho psa (do příště na tom zapracuje J), byli všichni negrasivní a přátelští. K mému podivu byla Aika jediný kooikr, který pořád štěkal (asi je opravdu kooikerhondje neštěkavé plemeno, jen naše Aiko-Nela je bohužel výjimka L )…Páníčci se mimojiné koukali na fotbal, probírali psy (taky co jiného :D) a celkově se příjemně bavili. Kolem půlnoci, jsme byli obsluhou baru posláni do postelí. Popřáli si tedy dobrou noc a šli spát.

Sraz byl dvoudenní a tak jsem se v neděli ráno opět všichni sešli na snídani a poté se přemístili ke koupališti na druhém konci pardubic. Zde jsme vypustili naše chlupaté miláčky a šli se pojít podél slepého ramene řeky Labe. Počasí nebylo tak úmorné jako předchozí den a tak jsme si vycházku my i psy užili.
Po skončení jsem se všichni srdečně rozloučili a rozjeli se do všech koutů republiky.
Děkujeme za sraz a příští rok nashledanou!!!
Petra a Aiko-Nela

fotky si můžete prohlídnout zde: kooikerhondje-adelka.rajce.idnes.cz/Koomeeting_3/ -Markéta Grešíková

                                                goldensirius.rajce.idnes.cz/3.KOOMEETING_Pardubice_2012/ - Iva Hřebíčková